Porselen Laminalar

Porselen laminalar, tamamiyle porselenden oluşup dişlerden en az miktarda doku kaldırılarak uygulanan estetik restorasyonlardır. Dişlerin yalnızca ön yüzeylerinde yapılan aşındırmalarla birlikte uygulanırlar. Ultra incelikte hazırlanan bu restorasyonlar sayesinde gülüşünüzü istediğiniz şekilde tasarlayıp değiştirilebilmek mümkün hale gelmiştir.

Porselen Laminaları Hangi Durumlarda Tercih Ederiz ?

Porselen laminaların uygulandığı durumlar şu şekilde sıralanabilirler;
– Ön dişlerde kırıkların bulunması,
– Dişlerin arasında boşlukların olması,
– Dişlerin ön yüzeylerinin çeşitli nedenlerle aşınması,
– Dişlerin renginden memnun olunmaması,
– Ön dişlerde büyük dolgulara bağlı renk değişikliği olması,
– Gülme veya konuşma sırasında üst dişlerin hiç gözükmeyecek kadar diş boylarının olması.

 

Porselen Laminaların Ömrü ve Aşındırma Miktarı

Porselen laminaları iyi bir ağız hijyeniyle kendi dişlerinizden farksız şekilde kullanılabilirsiniz. Porselen laminalar için bahsedilen incelik 0,1 mm’den başlayarak 2 mm’e kadar olabilir. İnce olmaları kolay kırılır mı sorusunu akla getirmektedir. Fakat düşünülenin aksine porselen laminalar günümüz yapıştırma teknolojileri doğal diş yapısını daha güçlü kılmaktadır. Mükemmel estetik uyumu sağlayan bu restorasyonlar sayesinde dişlerinizinden “minimal invaziv” konseptte çalışmalar yapılmaktadır. Porselen yüzeylerinin pürüzsüz olması sayesinde de doğal dişlerde oluşan renklenme ve diş taşı oluşumu problemlerini minimuma indirir.

Porselen Laminalar Kaç Günde Yapılır ?

Ağrı seviyesi minimum olan porselen laminalar tasarlanması, son detaylarının belirlenmesi, üretilmesi, provası ve yapıştırılması yaklaşık olarak bir haftalık bir süreyi kapsar. Dişlerinizin rengi, şekli ve büyüklüğü gibi konularda hekimlerimizle birlikte tasarım yapabilmek ve daha fazla bilgi için Hasta Danışmanı Hattından Bize Ulaşabilirsiniz.

Bilgi ve birikim gerektiren bu restorasyonlarla ilgili daha fazla bilgi almak için Hasta Danışmanı Hattından Bize Ulaşabilirsiniz.

Start The Conversation
Patient Advisor
Patient Information Line
Hello
How Can We Help You ?